4 سال پیش grain

سامانهٔ نام دامنه فرانویس

تحریم‌های فناوری و مخصوصا تحریم‌های صنعت کامپیوتر و سرویس دهنده های نرم افزاری در ایران قدمتی به بلندای چندین دهه دارد، شرکت‌های تحریم‌کننده تنها با عدم سرویس دهی بسنده نکرده و تا عدم دسترسی به ایندکس وب سایت های خود پیش رفته اند. فرانویس با ایجاد یک DNS سرور تنها برای کاربران فرانویس، اقدام به دور زدن آنها کرده است.

فرض کنید شما دنبال آموزشی در انجمن Vmware هستید اما به دلیل تحریم نمی توانید به این سایت دسترسی داشته باشید، کافیست DNS سرور فرانویس را در شبکه خود ست کنید سپس در پرس و جوی DNS آیپی سرور MIR فرانویس بازگشت داده خواهد شد و در نهایت HTTP Header شما عینا به سرور MIR فرانویس فرستاده می شود. سرور MIR فرانویس در انگلستان قرار دارد و از تحریم ها در امان است، این سرور وظیفه ارسال درخواست شما را به سرور Vmware دارد که در نهایت پاسخ آن را بازگشت خواهد داد.

حریم خصوصی / فرانویس به داده های زیر دسترسی دارد همچنین فرانویس تعهد می دهد آن ها را در اختیار کسی قرار نداده و از آن استفاده ی تجاری نکند.

Request and Response Content (HTTP, HTTPS)
IP Version (IPv4 vs IPv6)
Resolver IP address + Port
the Query Originated From Protocol (TCP, UDP, TLS or HTTPS)
Query Name
Query Typ
Query Class
Query Rd bit set
Query Do bit set
Query Size
Query EDNS
EDNS Version
EDNS Payload
EDNS Nsid
Response Type (normal, timeout, blocked)
Response Code
Response Size
Response Count
Response Time in Milliseconds
Response Cached

موقعیت سرور DNS : ایران / شاتل
موقعیت سرور MIR : انگلستان/ Redstation

در صورتی که مرورگر شما Network TRR پشتیبانی می کند می توانید از پشتیبانی فرانویس جهت دریافت URI DNS سرور TRR درخواست ارسال بکنید.

جهت دریافت آیپی DNS سرور به بخش پشتیبانی فرانویس تیکت ارسال کنید.

« برگشت

Powered by WHMCompleteSolution